Yeni Angry Birds Geliyor!

Sonunda yeni bir yeni Angry Birds oyunu daha geliyor! iPhone ve Android’i sallayan Rovio, Angry Birds Space adlı oyunu duyurdu . İşte çok yakında çıkacak olan Angry Birds Space…

Angry Birds, Aralık 2009 yılında çıktığından beri Apple Store üzerinde 12 Milyon kopya satmış bir oyun. Apple iOS için geliştirilen oyunun çok tutulduğunun farkında olan Finlandiyalı Rovio firması, oyunu PC üzerine de taşımıştı. Peşi sırasında gelen değişik platformlarda oynanabilme imkanı kısa sürede tüm dünya üzerinde yayılan bir Angry Birds çılgınlığına dönmüştü.

Bilmeyenler için anlatmak gerekirse, Angry Birds, yumurtaları domuzlar tarafından çalınan bir grup kuşun kendilerini sapan yardımıyla, domuzların karargahına atmasyıla gerçekleşiyor. Bu domuzları öldürürerek seviye geçiyor bir çok kuş arkadaşımızı yanımıza alarak ilerliyorduk. Daha sonrasında Angry Birds Rio oyununda kafeslere hapsedilmiş kuşları kurtarıyor, onların özgürlüğüne yardım ediyorduk.

Şimdi Rovio’nun açıklamasına göre bizi bambaşka bir oyun bekliyor. Tüm sistemi yenilediklerini ve oyunun bir ek paket ya da güncelleme değil, tam sürüm oyun olacağı açıklandı. Angry Birds Space adı verilen oyunun kısa teaser’ı yayınlandı. Yetkili siteden yapılan herhangi derinlemesine bir açıklama yok. Rovio oyunun 22 Mart’ta piyasaya sürüleceğini açıkladı. Mart başından itibaren oyun ile alakalı görüntüleri ve bilgileri de açıklayan Rovio’nun oyunu tamamen hazırladığı düşünülmekte.

Yeni oyun nasıl bir şey olacak merak konusu. Tamamen yenilikçi olacağı söylenen oyunun uzayda geçecek olması, yer çekimi etkisini kaldıracağı için ne olacağını merakla bekliyoruz. Acaba gezegenler arası bir yolculuk bizi mi bekliyor?

Yorumları Göster